Warszawo! Miej odwagę, wywieś flagę!

W sobotę10 października w godzinach 12 -14 mieszkańcy Warszawy planują stanąć wzdłuż Traktu Królewskiego z tęczowymi flagami. Podobna akcja, w tym samym czasie, zostanie przeprowadzona pod ratuszami miejskimi w Łodzi i we Wrocławiu

Ma to być gest solidarności z nieheteronormatywnymi współobywatelami, a zarazem przypomnienie władzom samorządowym, że do ich obowiązków należy dbałość o także o te osoby.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Praw Obywatelskich do ETPC w sprawie zakazu wstępu do Sejmu dla obywateli


„Szczególnie istotne jest to obecnie, gdy osoby LGBT+ są obiektem ataku ze strony władz centralnych. Akcja ma na celu poparcie petycji wystosowanych w tym celu do prezydentów miast” – czytamy na wydarzeniu.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji (z własnymi flagami, ponieważ w Warszawie mają niewielką liczbę zapasowych). Proszą też o używanie maseczek i zachowanie dystansu.

Zbiórka w Warszawie pod pomnikiem Kopernika.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »