Żołnierz Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska apeluje, żeby pójść na wybory

Nie możemy się kłócić. Ja bardzo was proszę, stańmy wszyscy do głosowania 12 lipca – mówi Wanda Traczyk-Stawska „Pączek”, żołnierz Armii Krajowej, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Film z jej apelem opublikowany został dzisiaj na YouTube

— My, powstańcy, odchodzimy. Być może widzicie nas tutaj ostatni raz, więc wysłuchajcie naszego głosu – mówi przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Kombatantki Powstania Warszawskiego wzywają do zaprzestania fali nienawiści


Wanda Traczyk-Stawska: – Żądamy szacunku dla każdego obywatela naszego kraju. Bez względu na jego poglądy, wyznanie, seksualną potrzebę. My chcemy żyć w kraju, gdzie wszyscy siebie nawzajem szanują. I potrzebujemy żebyście zapamiętali, jaką cenę płaci się za utratę wolności.


– Nie możemy się kłócić. Ja bardzo was proszę, stańmy wszyscy do głosowania 12 lipca, szanujmy konstytucję – apeluje pani Wanda. – Tym krajem musi rządzić człowiek, który potrafi rozumieć każdego obywatela. Szanować go – podkreśla.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »