Zwariujmy. Inaczej nie będzie normalnie


Ostatniego dnia grudnia siedziałem i próbowałem ogarnąć, co się tak właściwie stało w 2020 roku. I nie dawałem  rady. Było za. Za głupio, za drogo, za bezczelnie, za naiwnie, za wolno, za smutno, za żałośnie…..

Mógłbym tak długo.

Za długo.

Ale i tak zauważyłem, bo nie dało się tego po prostu nie zauważyć, że oto całą Polską wstrząsnął skandal, który wreszcie zjednoczył wszystkich. Powołana została –  nawet od ręki, w trybie ordynaryjnym – co najmniej jedna komisja, która ma wyjaśnić i wysłana co najmniej jedna kontrola, która ma zbadać. Komisja Nadzwyczajna do Kontroli Nagłej i Specjalnej.

Ubiegając pytania: nie, ta komisja nie będzie badała, dlaczego wydano 70 milionów na wybory, ani ustalała, dlaczego zamiast kupić, jak inne państwa Unii Europejskiej, respiratory tanio i z gwarancją dostawy, kupiliśmy je drogo i bez gwarancji. Ta komisja nie będzie też sprawdzała, dlaczego w specjalnie wybudowanych szpitalach covidowych nie ma chorych i czemu za puste łóżko w takim szpitalu NFZ płaci więcej, niż za leczenie realnie chorego  – w szpitalu zwykłym.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Plan „Zdzisława” wchodzi w życie 3 stycznia


Ta Komisja ma zbadać, a kontrola ustalić, dlaczego zaszczepiono szczepionką antycovidową w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym 17 osób w wieku emerytalnym, leczących się na różnego rodzaju dolegliwości, w tymże WUM-ie plus jedną osobę towarzyszącą!

Tak, to właśnie na koniec 2020 roku i początek 2021 roku poruszyło całą Polskę.

Nikt nie twierdzi, że osoby te zapłaciły milionowe łapówki albo, że użyły swoich wpływów, aby wywalono z kolejki tuż przed zaszczepienim, brutalnie i z użyciem siły, schorowanych emerytów czy też członków wielodzietnych rodzin albo lekarzy z pierwszej linii walki o zdrowie, którzy to po usunięciu z kolejki zmarli natychmiast lub umrą w ciągu tygodnia. Nikt też nie twierdzi, że są to ostatnie szczepionki i teraz już nie będzie w Polsce nikt zaszczepiony.

O co więc chodzi?

Podobno stało się to z pominięciem procedur i wbrew.

………………………………………………………………………………………….

(Przepraszam najmocniej, ale powyższy akapit musiałem, wykropkować, bo mnie samemu po przeczytaniu go zrobiło się wstyd i poczułem się zażenowany, że ktoś może aż tak przeklinać)

Na nieprzestrzeganie procedur oburzył się pan Morawiecki młodszy, ten który pełni funkcje premiera i w każdym swoim dłuższym wystąpieniu zwykle tłumaczy, dlaczego rząd nie może przestrzegać: Konstytucji, prawa i procedur.


I tak oto w Polsce, po pięciu latach rządów, PiS zaczęto nagle, niespodziewanie dostrzegać, że łamiemy procedury. Wszyscy są oburzeni, bo 18 osób zostało zaszczepionych podobno wbrew procedurom.

Podobno od połowy stycznia mamy szczepić osoby z I grupy – seniorów i chorych. Czyli cała 17 za 2 tygodnie podobno by mogła się zaszczepić bez problemu!

17 osób dostało coś, co by dostało za 17 dni i cała Polska zawyła.

15 stycznia mają ruszyć szczepienia/zapisy/diabeł wie co. Szukam kogoś, kto wie, jak i co ma ruszyć i jak się zgłosić na szczepienia. Jak ktoś wie, bardzo proszę o skierowanie informacji na adres redakcji. Jestem zainteresowany, ale nic nie wiem.

Ale spokojnie, to nie dlatego nie wiem, że ktoś łamie procedury. Nie wiem, bo jest bałagan i nikt nic nie wie. Wszystko jest więc ok. Jak to za Pis-u było, jest i będzie.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Po bojkocie sylwestrowych zakazów. Obywatele RP proszą o chwilę uwagi


Żyję w podobno normalnym kraju, w którym Konstytucja i prawo traktowane są z mniejszą powagą, niż obietnica pięciolatka, że od dzisiaj będzie sam mył zęby, bez przypominania. W kraju, w którym procedur nie ma, a jak są, to i tak nikt ich nie przestrzega, bo albo się nie da, albo ich nikt nie rozumie. W kraju, w którym musiało dojść do dwóch katastrof lotniczych – w Mirosławcu i Smoleńsku – żeby powstały procedury, których nawet przez kilka lat przestrzegano. Na dzisiaj  to jednak czas przeszły dokonany.

W kraju, w którym szczycimy się, że procedury to nie dla nas, tylko dla innych głupców i nudziarzy, a ich łamanie, to powód narodowej dumy. I w takim miejscu na ziemi okazało się nagle i niespodziewanie, że zaszczepienie 18 osób jest największym skandalem roku 2020!

W cztery dni po tym, jak rozpoczęto szczepić ludzi, mówi się otwarcie o tym, że zmarnowano od 27 do kilku tysięcy szczepionek. Zmarnowano, czyli wylano do zlewu.

Mówi się też, że podobno 18 tysięcy osób zostało zaszczepionych wbrew procedurom.

Przypominam, że póki co, w cała tej awanturze chodzi o 18 osób.

To w Polsce nie chce się szczepić się nawet do 60% mieszkańców, a kilka milionów moich rodaków deklaruje, że szczepi się, ale tylko wtedy jak dostanie za to 500 złotych.

Ale może jestem w błędzie? Może właśnie w przypadku tych 18 osób doszło do skandalu, z którym nie tyle można, ale i trzeba coś zrobić!

Dlaczego te osoby zostały zaszczepione? Zapłaciły miliony, zaszantażowały świat, że wysadzą coś albo kogoś?

NIE.

Patrząc na to z boku wygląda to, że przestępstwa tam nie było.

Było za  to szamotanie się z rzeczywistością. Codzienność państwie Pis-u.

Wygląda to na coś pomiędzy ratowaniem szczepionki, żeby nie trzeba było ich wylać, a próbą przełamania nieufności do szczepionki i zachęcenia do szczepień. Wybrano celebrytów, mniejszych lub większych, w każdym razie osoby, które jak widać po tej burzy w mediach społecznościowych, są pilnie obserwowane. Większość z tej 17-ki napisała o tym w mediach społecznościowych. I z wpisów tych widać, że nie czują się przestępcami.

Polska to dziwny kraj.


ZOBACZ TAKŻE: Abonament na demokrację


Pan rzecznik prasowy rządu, który nie robi zbyt dużo, aby zachęcić nas do szczepień, już zapowiedział, że będzie komisja do zbadania nieprawidłowości przy zaszczepieniu 17-ki.

Proponuję parlamentarną z ministrem i posłem Zbigniewem Ziobro na czele. Powszechnie znany jest jego obiektywizm, szacunek dla prawa i dla lekarzy oraz służby zdrowia, wraz z umiłowaniem prawdy, prawa i sprawiedliwości.

Wygląda na to, że na taką  komisję zgodzi się cały parlament. PiS  – bo walczy z elitami, ale i  chroni własne, niedouczone i nieelitarne elity. PO – żeby udowodnić, że walczy bardziej niż PiS ze wszystkimi, a zwłaszcza tymi, którzy są w opozycji, w ramach czystości coraz bardziej rzednących własnych szeregów. PSL –  żeby pokazać, że jest, a lewica, żeby pokazać, że oni też są pryncypialni i gotowi do poświecenia innych.

Mam nadzieję, że w wyniku  prac komisji znajdzie się winnych i wywali co najmniej połowę kadry  kierowniczej WUM oraz 70% wykładowców. Na pewno pan minister Sasin i poseł Zbigniew Ziobro znają osoby, które będą te stanowiska pełnić godnie i wygodnie.

A żeby uniknąć podobnych skandali w przyszłości, powstaną procedury na: każdy zmarnowany milion i każdą wylaną szczepionkę oraz nie działający od zakupu respirator i puste łóżko w pustym szpitalu będzie odpowiednia procedura.

I premia dla jej autora. 

I to jest u nas normalne.

Dlatego życzę sobie i wszystkim, którzy chcą lub tylko muszą żyć w tym kraju, abyśmy doczekali się tej chwili, w której dokoła będzie mnóstwo nienormalności i to, że ktoś został zaszczepiony, nie było powodem do powołania Komisji Nadzwyczajnej do Kontroli Nagłej i Specjalnej.

fot. Flickr

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »